Kronika


Wojna o Koronę Polski się rozpoczęła!

Wojna o Koronę Polski się rozpoczęła!

W niedzielę 13 maja Roku Pańskiego 2018 królestwa chwyciły za oręż i wyruszyły w bój O Koronę Północy Polski na pola Gdańska Sobieszewa w nadziei na chwałę i spektakularne zwycięstwo. Walka zwana rywalizacją przeplatała się ze swobodą zwaną rekreacją, mężni wojownicy i wojowniczki nie tylko maszerowali z kijami ale też biegali i brali udział w potyczce terenowej – polowali na leśną zwierzynę, inscenizowali walki w zbrojach i i wykonywali inne zadania. Uciechom nie było końca, a w tle przygrywały ballady rodem z najznakomitszych pól bitewnych i karczm!

Nowości było jednak więcej każdy z rycerzy, który startował na dystansie z rywalizacją, musiał obowiązkowo przejść odprawę sędziowską, na której sprawdzano, czy posiadane kije są faktycznie kijami do nordic walking.

Wszystkim rycerzom, którzy nie mieli zapędu do wojaczki zaproponowano 5 km w wersji rekreacyjnej, gdzie można było maszerować bez pośpiechu i ocen arbitrów.

Oddział czujnych sędziów na trasie był większy niż zwykle i wsparty został podwójnym mechanicznym okiem, nagrywającym przebieg walk – w efekcie nie odnotowano podbiegania.

Przed uhonorowaniem najmężniejszych trofeami w kształcie zamkowych wież, rozstrzygnięto grę terenową poprzez zaproszenie dowódców poszczególnych drużyn do finałowego starcia, polegającego na wykonywaniu komend spikera.

Imiona najznakomitszych mężów i dam wywieszono na tablicy chwały:
5 km – Dmitriy Yankovskiy – KS DED – 30:37
5 km – Katarzyna Szpilman – Face Nordic Walking Team – 34:17
10 km NW – Olgierd Depka-Prądzyński – Gdynia – 01:01:32
10 km NW – Hanna Melzer – Rumia – 01:10:17
10 km bieg – Dariusz Kokociński – Gdańsk – 39:30
10 km bieg – Monika Dydymska – Rumia – 56:27

Copyright Ⓒ Nordic Walking Poland 2018