Białogóra

04-08-2018

Filmy video

Informacje o imprezie

Były czasy, gdy ogień był ziemią, ziemia wodą, a woda powietrzem. Świat był jednością. Stał w miejscu, bez kierunków, bez dalekich planów, za to towarzyszył mu pokój i błoga stagnacja… Tak zaczyna się fabuła, która towarzyszyć będzie Koronie Polski – czyli również dawnemu Pucharowi Bałtyku, Grand Prix Zachodniopomorskiego i Koronie Wielkopolski.

Gmina Krokowa: Pieszo, konno i na rowerze – urozmaicony krajobraz, bogactwo fauny i flory, osiem rezerwatów przyrody, Nadmorski Park Krajobrazowy powodują, że jest to idealne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki Na amatorów tego rodzaju aktywnego wypoczynku czekają szlaki piesze: park nordic walking w Białogórze i Dębkach. Miłośników dwóch kółek zapraszamy na ścieżkę rowerową Krokowa- Swarzewo, a także szlak rowerowy „Nadmorski Szlak Północnych Kaszub”. Konno o zachodzie słońca brzegiem plaży – takie atrakcje proponuje stadnina koni w Białogórze. Malowniczy szlak kajakowy rzeką Piaśnicą, łączy jezioro Żarnowieckie z Bałtykiem. Nad jeziorem Żarnowieckim zlokalizowano trzy przystanie Żeglarskie w Lubkowie i Brzynie, wyposażone w slip, miejsca cumownicze i molo, w których można wypożyczyć łodzie, kajaki i rowerki wodne, Niezaprzeczalnym walorem gminy jest dziedzictwo kulturowe zaznaczające się wieloma zabytkami o ogromnej wartości historycznej i kulturotwórczej, wśród których możemy wymienić: Kompleks Pałacowo – Parkowy w Krokowej, XIV –wieczny Zespół Klasztorny w Żarnowcu, Pałace w Prusewie i Kłaninie., a jak już będą Państwo chcieli odetchnąć, to idealnym miejscem są piękne piaszczyste plaże morskie Białogóry, Dębek i Karwieńskich Błot

Partner Strategiczny: Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej.

Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej jest gminną instytucją kultury, która realizuje zadania w dziedzinie wychowania, edukacji, upowszechniania kultury, sportu i rekreacji oraz promocji. Prowadząc działalność kulturalną KCK realizuje podstawowy cel, którym jest umożliwienie jak najszerszej grupie społeczeństwa udziału we współtworzeniu życia kulturalnego. Wspomagamy organizacje, stowarzyszenia i instytucje promujące działania na terenie gminy jak i całego kraju.

Program

Program imprezy:

9:00 – otwarcie biura zawodów.

10:30 – zamknięcie biura zawodów.

10:00-10:45 – odprawa sędziowska.

11:00 – wspólna rozgrzewka i rozpoczęcie startów.

13:30 – dekoracja i zakończenie.

Miasteczko zawodów usytuowane będzie na boisku przy ul. Szkolnej, skąd wszyscy zawodnicy wspólnie przejdą na linię startu. W ten sposób ominie się bruk i asfalt oraz rzesze turystów zmierzających na plażę. Trasa nie będzie wiodła nad sam Bałtyk, za to poprowadzi nas po okolicznych lasach usianych wydmowymi pagórkami i roślinnością, która najbardziej urokliwa jest właśnie w tym terminie.

Jak dojadę?


Miejsce: Boisko na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Bałtyckiej - Białogóra.

Cel charytatywny

Dzięki Wam zebralismy

54392,29 złPakiety startowe

Wygraj pakiet
w rywalizacji Endomondo

Każdy z uczestników otrzyma:


Pakiet startowy, medal, posiłek regeneracyjny, fotorelację, doskonale oznakowaną trasę, obsługę medyczną i mnóstwo sportowych emocji.

Dodatkowo do wygrania będą:


Statuetki za zajęte miejsca, zielone kartki za najlepszą technikę i punkty do klasyfikacji generalnej!

Trasa Zawodów

Copyright Ⓒ Nordic Walking Poland 2018